Badania profilaktyczne

by - stycznia 04, 2018Kochani jak co roku namawiam Was do robienia profilaktycznie badań.
Badań tych nie jest wiele. Można je rozłożyć na cały rok. W określonym miesiącu udać się na jedne, a na następne w innym miesiącu. Pamiętajmy, że profilaktyka, podobnie jak leczenie jest jeszcze dobrowolne. Chcemy - to poddajemy się badaniom. W naszych rękach jest własne zdrowie i życie. Warto poświęcić trochę czasu na wizyty u specjalistów za w czasu, niż później większość część życia spędzić na wędrówkach po gabinetach lekarskich. Zatem zachęcam Was do wygospodarowania sobie tych paru dni, wyłącznie dla siebie i własnego zdrowia.
Ja choć nigdy nie robię sobie żadnych postanowień tak w tym roku zrobiłam i jednym z nich jest właśni zrobienie sobie wszystkich badań. Celem moim również jest namówienie na badania męża i zrobienie badań córce bo dzieciom również powinno się robić badania profilaktyczne.

Nawet gdy czujemy się całkowicie zdrowi to jednak warto robić regularne badania profilaktyczne!


Pozdrawiam
Młoda MamaYou May Also Like

12 komentarze

 1. Popieram, namawiam i wykonuje. Jestem po wizycie u dentysty w tym roku, w grudniu badania krwi, w planach ginekolog. Dzieciaki cały czas badane, niestety chorują. Co do męża to ciężki orzech :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądry post
  https://patsonblog.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie z tymi badaniami różnie :) do ginekologa chodzę regularnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podpisuję się pod tym postem i pod Twoim apelem. Lepiej się badać profilaktycznie i zapobiegać - niż potem leczyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja pod koniec ubiegłego roku robiłam różne "kobiece" badania, więc teraz na szczęście mam spokój :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tylko nie to. Od dzieciństwa jak tylko pojawiam się u lekarza, zaczyna mi wymyślać choroby, bo jestem za chuda. Dręczą mnie już ponad 30 lat i unikam, jak mogę. Przerolowali mnie przez mnóstwo badań, zawsze wyglądały śpiewająco. No szlag, ileż można. A jak miałam prawdziwy problem, to się okazało, że mi medycyna konwencjonalna nie jest w stanie pomóc (problemy z cerą, które mniej więcej wyleczyłam metodą prób i błędów kuchennymi drożdżami po latach straconego czasu u dermatologów). Wiesz, najgorzej gdy w badaniach wyjdzie coś źle. Myślisz, że wpadniesz w wir leczenia? Nie. Zaraz się okaże, że nie ma problemu. Albo odwrotnie, pan lekarz da ci skierowanie, ale do niewłaściwego lekarza i ten Cię wyrzuci z gabinetu z krzykiem, że mu głowę pierdołami zawracasz. Za dużo takich akcji przeżyłam i nie mam siły na kolejne. Trudno, wcześniej umrę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Staramy się oboje robić jak to mówię przeglądy, a Synek ma ciągle, bo sporo choruje odkąd zaczął przygodę z przedszkolem.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie normą profilaktyczną jest dentysta, ginekolog, endokrynolog, co pół roku. Reszta max co 2 lata choćby tylko jako badania do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem tego samego zdania kochana :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zgadzam się, takie badania są bardzo potrzebne :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zabieram się do takich badań od jakiegoś czasu, ale jak zwykle są mi nie po drodze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Popieram. Do tej pory nie robiłam... Żałuję. Czasami za późno się dowiadujemy... A gdybyśmy badali się - dało by się wykryć wcześniej...

  OdpowiedzUsuń

Instagram