Obsługiwane przez usługę Blogger.

Co możesz dać swojemu dziecku w Dzień Dziecka?

by - 12:12Nie długo Dzień Dziecka i pewnie zastanawiasz się jaki prezent sprawi Twojemu dziecku radość.
Ale czy na pewno Twoje dziecko liczy na prezent? 
A może liczy na coś więcej niż kolejna głupia zabawka lub słodka czekolada od której jak sam/a mówisz psują się zęby. 

Żeby dziecko było szczęśliwe w dniu swojego święta wcale nie musi być obdarowywane nie wiadomo czym. Myślę, że teraz w tym zabieganym świecie, gdzie mało czasu poświęcamy naszym dzieciom, a więcej czasu poświęcamy pracy, największym prezentem dla dziecka będzie wspólne spędzenie czasu, które jest fundamentem wzajemnej więzi w rodzinie.

                                                    Zapamiętaj!

Miłość nie mieszka w słodyczach, zabawkach ani prezentach,które dajesz swojemu dziecku, lecz w udzielonym zainteresowaniu, rozmowach i wspólnie spędzonych chwilach. 

Jak można ciekawie spędzić z dzieckiem czas? 

Zorganizujcie wycieczkę dzięki, której oderwiecie się od szarej, nudnej codzienności i razem spędzicie najprzyjemniejsze chwile. Jednak, aby wycieczka była udana trzeba dobrze ją przygotować i wybrać takie miejsce, aby było odpowiednie dla dzieci i umiliło im czas nawet gdy nie będzie pogody.

Gry i zabawy - Kiedy ostatnio bawiłaś/eś się z synem lub córką? Nie pamiętasz?! To może czas sobie przypomnieć i ten jeden dzień poświęcić na zabawę z dzieckiem. Bawiąc się lub grając z nim w jakieś fajne gry planszowe do których zasiąść możecie całą rodziną, również spędzicie miło czas. 

Wspólne czytanie jest formą spędzania czasu z dzieckiem. Co przynosi zarówno korzyści natychmiastowe jak i procentuje na przyszłość. Dzięki czytaniu cała rodzina może wspólnie spędzić czas, z korzyścią dla wszystkich.

Zabierz dziecko do kina lub teatru. Czas spędzony w kinie/teatrze może być fajnym przeżyciem dla dziecka i zapoznać go z życiem kulturalnym.

Najlepsze co możesz dać swojemu dziecku w Dniu Dziecka to swój czas! 

Niech tegoroczny Dzień Dziecka okaże się inny niż wszystkie dotąd!

Pozdrawiam


PS: Jeśli dotarłaś/eś do końca to jest mi bardzo miło, ale będzie mi jeszcze milej jeśli zaobserwujesz mnie na insta lub facebook, aby być na bieżąco z postami. 
You May Also Like

17 komentarze

 1. Masz rację, najbardziej liczy się nie prezent, a czas spędzony wspólnie z dziećmi. Też mam plan w tym roku gdzieś je zabrać na dzień dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się że liczy się czas razem, ale ja nie chce by moje dziecko go traktowało jako prezent z jakiejś okazji. Dlatego u nas jest prezent zabawka + cały wspólny dzień

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam właśnei w planach jakiś wypad za miasto z dziećmi czy coś takiego co rzadko robimy

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam dziecka a więc nie musze się martwić hi

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również mam zamiar dać również mój czas... szykuje się świetna zabawa!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny wpis. Nie zawsze najnowsza zabawka jest pożądana czasami potrzeba bliskości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wycieczke własnie najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w zależności od pogody postawiłabym na wycieczkę, zwłaszcza, że wypadł mi w ten czas wyjazd służbowy i mogę dzień spędzić z córką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. liczy się czas razem spędzony

  OdpowiedzUsuń
 10. Podzielam Twoje zdanie - spędzony wspólnie czas jest najważniejszy. A Dzień Dziecka powinien być tak naprawdę codziennie pod tym względem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czas spędzony z dzieckiem to dla niego najlepszy prezent. Ale skoro poświęcamy dziecku sporo swego czasu to dodatkowo prezent też będzie miła atrakcją.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jeszcze nie mam pomysłu co do prezentu...zapewne wspólny czas będzie, ale zabawki też są w planach. Jak byłam mała to pamiętam ze w dzień dziecka rodzice zawsze dawali mi jajko niespodziankę i inne "lepsze" słodycze :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspólny czas absolutnie tak :) A prezent materialny też jest ważny, tyle że jako dodatek. W końcu dzieci lubią mieć też coś namacalnego, co będzie im o tym dniu przypominać. Mój 3 letni syn np pamięta na jaką okazję i od kogo dostał które autko :)

  OdpowiedzUsuń
 14. My w tym roku spędzimy ten dzień w drodze na wakacje. Fajnie, że choćby w aucie będziemy mogli pobyć razem.

  OdpowiedzUsuń
 15. My bawiliśmy się bardzo dobrze, razem z dzieckiem w fun parku w tym roku. Jego radość ze wspólnego rodzinnego czasu w takim niecodziennym miejscu była dla Niego najlepszym prezentem :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Dokładnie !! swoj czas tak na 100% i niue tlyko w dniu dziecka- łapmy te wsppólne chwile bo top one buduja nasze relacje z dziecmi

  OdpowiedzUsuń
 17. Najlepszy prezent to wspólny czas ale nie tylko od święta ;)

  OdpowiedzUsuń