Obsługiwane przez usługę Blogger.

Co możesz dać swojemu dziecku w Dzień Dziecka?

by - 12:12Nie długo Dzień Dziecka i pewnie zastanawiasz się jaki prezent sprawi Twojemu dziecku radość.
Ale czy na pewno Twoje dziecko liczy na prezent? 
A może liczy na coś więcej niż kolejna głupia zabawka lub słodka czekolada od której jak sam/a mówisz psują się zęby. 

Żeby dziecko było szczęśliwe w dniu swojego święta wcale nie musi być obdarowywane nie wiadomo czym. Myślę, że teraz w tym zabieganym świecie, gdzie mało czasu poświęcamy naszym dzieciom, a więcej czasu poświęcamy pracy, największym prezentem dla dziecka będzie wspólne spędzenie czasu, które jest fundamentem wzajemnej więzi w rodzinie.

                                                    Zapamiętaj!

Miłość nie mieszka w słodyczach, zabawkach ani prezentach,które dajesz swojemu dziecku, lecz w udzielonym zainteresowaniu, rozmowach i wspólnie spędzonych chwilach. 

Jak można ciekawie spędzić z dzieckiem czas? 

Zorganizujcie wycieczkę dzięki, której oderwiecie się od szarej, nudnej codzienności i razem spędzicie najprzyjemniejsze chwile. Jednak, aby wycieczka była udana trzeba dobrze ją przygotować i wybrać takie miejsce, aby było odpowiednie dla dzieci i umiliło im czas nawet gdy nie będzie pogody.

Gry i zabawy - Kiedy ostatnio bawiłaś/eś się z synem lub córką? Nie pamiętasz?! To może czas sobie przypomnieć i ten jeden dzień poświęcić na zabawę z dzieckiem. Bawiąc się lub grając z nim w jakieś fajne gry planszowe do których zasiąść możecie całą rodziną, również spędzicie miło czas. 

Wspólne czytanie jest formą spędzania czasu z dzieckiem. Co przynosi zarówno korzyści natychmiastowe jak i procentuje na przyszłość. Dzięki czytaniu cała rodzina może wspólnie spędzić czas, z korzyścią dla wszystkich.

Zabierz dziecko do kina lub teatru. Czas spędzony w kinie/teatrze może być fajnym przeżyciem dla dziecka i zapoznać go z życiem kulturalnym.

Najlepsze co możesz dać swojemu dziecku w Dniu Dziecka to swój czas! 

Niech tegoroczny Dzień Dziecka okaże się inny niż wszystkie dotąd!

Pozdrawiam


PS: Jeśli dotarłaś/eś do końca to jest mi bardzo miło, ale będzie mi jeszcze milej jeśli zaobserwujesz mnie na insta lub facebook, aby być na bieżąco z postami. 
You May Also Like

11 komentarze

 1. Masz rację, najbardziej liczy się nie prezent, a czas spędzony wspólnie z dziećmi. Też mam plan w tym roku gdzieś je zabrać na dzień dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się że liczy się czas razem, ale ja nie chce by moje dziecko go traktowało jako prezent z jakiejś okazji. Dlatego u nas jest prezent zabawka + cały wspólny dzień

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam właśnei w planach jakiś wypad za miasto z dziećmi czy coś takiego co rzadko robimy

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mam dziecka a więc nie musze się martwić hi

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również mam zamiar dać również mój czas... szykuje się świetna zabawa!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny wpis. Nie zawsze najnowsza zabawka jest pożądana czasami potrzeba bliskości.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wycieczke własnie najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w zależności od pogody postawiłabym na wycieczkę, zwłaszcza, że wypadł mi w ten czas wyjazd służbowy i mogę dzień spędzić z córką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. liczy się czas razem spędzony

  OdpowiedzUsuń
 10. Podzielam Twoje zdanie - spędzony wspólnie czas jest najważniejszy. A Dzień Dziecka powinien być tak naprawdę codziennie pod tym względem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czas spędzony z dzieckiem to dla niego najlepszy prezent. Ale skoro poświęcamy dziecku sporo swego czasu to dodatkowo prezent też będzie miła atrakcją.

  OdpowiedzUsuń