Obsługiwane przez usługę Blogger.

Lubię czytać...

by - 13:10


10 lat temu po raz pierwszy założyłam sobie konto na Lubimy Czytać, ale kiedy urodziłam córkę i zatraciłam się w macierzyństwie nie miałam czasu na książkę. Dopiero po czterech latach kiedy to moja córeczka już troszkę odrosła od ziemi, a ja poszłam na staż do sali zabaw w wolnych chwilach szczególnie latem, kiedy nie było dużych tłumów zabierałam ze sobą książki, aby umilić sobie czas. I tak znów zaczęłam czytać. Później staż się skończył ja się przeprowadziłam do swoich czterech kątów i zatraciłam się ponownie tym razem w ogarnianiu nowej rzeczywistości. Przeprowadziłam się z miasta na wieś i trzeba było przyzwyczaić siebie jak i dziecko do nowego miejsca i nauczyć się w nim żyć. Muszę przyznać, że przeprowadziliśmy się w lipcu dwa lata temu tak po prostu z znienacka wcześniej nie planując tak szybkiej przeprowadzki i lato miałam tak intensywne w nowym miejscu, że nie miałam czasu na książkę. Zasypiałam razem z dzieckiem padnięta. Kiedy Maja poszła do przedszkola, a ja zostałam sama w domu no to cóż po ogarnięciu domu, ugotowaniu obiadu, zrobieniu zakupów trochę mi się nudziło więc postanowiłam zapisać siebie i córkę do biblioteki.
I tak pewnego wieczoru znowu zaczęłam czytać książki.
Na początku wypożyczałam po dwie nie wiedząc czy będę miała siłę wieczorem czytać.Teraz wypożyczam zdecydowanie więcej i czytam nie tylko wieczorem, ale również w dzień.
Moim ulubionym miejscem do czytania jest taras. Na dworze lepiej mi się czyta. Chłonę książki jedną po drugiej.
Jak zauważyliście nie kupuję książek. Kiedyś kupowałam ich bardzo dużo ale zawsze po przeczytaniu oddawałam je do biblioteki ponieważ nie miałam gdzie ich trzymać. Teraz w sumie też nie ma, poza tym przeglądam różne ciekawe blogi o książkach i jeśli wpadnie mi w oko okładka, lub recenzja będzie zachęcała do przeczytania książki, zapisuje sobie tytuł i później szukam jej w bibliotece i nadrabiam wszystkie zaległości książkowe nie wydając nawet złotówki.

Ale wróćmy do początku. Jak już pisałam powyżej, 10 lat temu założyłam sobie konto na Lubimy Czytać i przez te 10 lat nie mogłam za żadne skarby dostać się do mojego konta. Wpisywałam różne hasła, hasełka, ale nic. Więc założyłam nowe konto o którym informowałam Wam na blogu w tym wpisie i wrzucałam od początku wszystkie przeczytane przez siebie książki, a wczoraj logując się do konta otworzyło się te stare konto, które założyłam sobie parę lat temu. I nie wiem jakim cudem dwa konta połączyły się w jedno. Wpisuje te same e-mail i te same hasło i otwiera jedno konto na którym są wszystkie moje dane, które podałam przy zakładaniu pierwszego jak i nowego konta. Postanowiłam więc usunąć drugie konto i zostać przy tym pierwszym, które 10 lat temu założyłam. Jeśli śledzicie mnie bądź jesteście ciekawi jakie książki czytałam dawno temu to zapraszam tutaj  →Lubię czytać

Pozdrawiam :)


You May Also Like

16 komentarze

 1. Uwielbiam czytać i również mam konto na Lubimy Czytać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się lubi czytać to znajdzie się zawsze choć chwilę :) fajnie, że udało i się wrócić do regularnego czytania i że odzyskała konto w serwisie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja robię dokładnie tak samo - biblioteka to podstawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. szczerze ..to ja nie lubiłam czytać , ale przy dzieciach wszytsko sie zmieniło:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja uwielbiam czytać, sama też pracowałam w bibliotece. ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma dnia, żebyśmy nie sięgali po książki!

  OdpowiedzUsuń
 7. to w sumie miła niespodzianka z tymi hasłami i kontami :D takie techniczne przygody to ja lubię :) PS. też lubię biblioteki, tylko nowości nie są od razu tak szybko jakbym chciala i czasem jest kolejka do ksiązki...

  OdpowiedzUsuń
 8. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić na mój blog, który jest właśnie o czytaniu bo ja kocham czytać! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak się lubi czytać to znajdzie się choć chwilę wolnego czasu

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja przy moim jednym i drugim dzieciaku nie zawsze mam czas na książkę... Ale gdy znajdę to zatapiam się w książkowym świecie. Lubię to!

  OdpowiedzUsuń
 11. Książki to moja wielka miłość 🙂 Będąc mamą czytam więcej książek dla dzieci, ale w każdej wolnej chwili czytam książki dla siebie. Również mam konto na lubimyczytac.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gdy już 'wejdę' w książki, nie mogę przestać :) Mam również takie etapy w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Czytanie to jedna z moich pasji. Nie wyobrażam sobie życia bez książek. Też ich nie kupuję. Najczęściej korzystam z biblioteki, bo uwielbiam to miejsce i jego zapach:) Konto na lubimy czytać służy mi głównie do zapisywania książek, które już przeczytałam i katalogowania moich przyszłych planów czytelniczych. Zajrzę tam do Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Też wolę chodzić do biblioteki niż kupować książki :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Też mam tam konto, ale recenzje dodaję rzadko.

  OdpowiedzUsuń
 16. Przyznam, że też rzadko kupuję książki - częściej je dostaję w prezencie lub korzystam z biblioteki. A odkąd mam czytnik i Legimi... to sama rozumiesz;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń